Gardenika

Projektowanie ogrodów to nie tylko moja praca, ale moja pasja. Stawiam na to, aby ogród praktyczny, piękny, odpowiadał na zmieniające się potrzeby użytkowników, nie sprawiał kłopotów w pielęgnacji. Projekty do korzystania, a nie oglądania. Projektowanie dla ludzi, a nie projektanta. Każdy mój ogród ma indywidualny charakter i swoją własną magię. 

2 koncepcje projektowe do wyboru

Pozwoli to na dokonanie możliwie najlepszego wyboru. Mając do wyboru dwie koncepcje ogrodu Twoja rodzina jest w stanie precyzyjnie określić swoje potrzeby, pragnienia i marzenia dotyczące ogrodu. Poprowadzę Was poprzez tą burzę mózgów i razem wypracujemy docelowy koncept ogrodu. 

Wizualizacje 3D i spacer wirtualny

Wizualizacje i spacer wirtualny są zawsze w cenie projektu. To podstawowe narzędzie dla Ciebie, aby projekt ocenić i określić, czy Ci odpowiada. Dodatkowe wizualizacje i zmiany w projekcie są nieodpłatne. 

Co zawiera projekt:

Podział ogrodu na strefy użytkowe, wyznaczenie ciągów komunikacyjnych i rozmieszczenie elementów małej architektury. Mapa ogrodu, która jest punktem wyjścia do dalszego projektowania. 

Otrzymasz plan nasadzeń, wykaz roślin z nazwami polskimi oraz łacińskimi, zdjęciami, zaleceniami pielęgnacyjnymi. W projekcie zamieszczam także wstępny kosztorys roślin. 

Projektuję oświetlenie ogrodu,  a także system automatycznego nawadniania. Na życzenie klienta uwzględniam w projekcie robota koszącego. 

Zobaczysz jak docelowo będzie wyglądał ogród, kiedy rośliny osiągną dojrzałe rozmiary. Wykonuję także poglądowe wizualizacje oświetlenia ogrodu. 

W zależności od zakresu projektu, uwzględnia on ogrodzenie, nawierzchnie utwardzone, konstrukcje altan, pergoli, tarasów i innych elementów mieszczących się w pojemnym terminie „mała architektura ogrodowa”. 

W projekcie umieszczam wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin a także kalendarz prac ogrodowych: miesiąc po miesiącu możesz zajrzeć i sprawdzić, jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać. 

3 najważniejsze kroki

Z

Spotkanie, mapa, pomiar

Pierwsze spotkanie jest bezpłatne. Obejrzę ogród oraz zrobię wywiad, aby poznać oczekiwania. Trwa około godziny. 

h

Koncepcja projektowa

2 koncepcje do wyboru. W praktyce zazwyczaj powstaje trzecia, która jest ich pomieszaniem z naniesieniem zmian zaproponowanych zarówno przeze mnie jak i Inwestorów. To dobry model współpracy. Dzięki temu koncepcja naprawdę trafia w sedno!

Zasadniczy projekt

Szczegółowe rysunki, wizualizacje, szlify, poprawki, uwagi. Zależy mi na tym, aby projekt był dopracowany pod każdym względem. 

Często zadawane pytania

Projektuję ogrody o różnych charakterze. Od większości moich klientów słyszę, że nie mają wiele czasu na pielęgnację ogrodu. Mam tego świadomość. Jako projektantka pomogę określić przeznaczenie, charakter i styl przestrzeni Twojego ogrodu. Znajdą się w nim rośliny ozdobne, które będą ukazywać się w pełni swojej okazałości w kolejnych porach roku, wprowadzając Twoją rodzinę w świat dynamiki przyrody. Korzystam ze sprawdzonych gatunków, które nie jest trudno zdobyć ani trudno uprawiać. Ogród to ma być głównie przyjemność. Jeśli przerodzi się w pasję i hobby, będę przeszczęśliwa. 

Ile trwa zaprojektowanie ogrodu?
<p>Zazwyczaj około miesiąca. Spotkania są mniej więcej 3 lub 4. Może trwać krócej, ale miesiąc to bezpieczny termin biorąc pod uwagę, że nie zawsze łatwo jest znaleźć czas na spotkanie czy ustosunkowanie się do propozycji projektanta:)</p>
Jaki to koszt?
<p>Koszt zależy przede wszystkim od zakresu projektu oraz wielkości ogrodu. Dla przeciętnej, około 10 arowej działki koszt projektu mieści się w granicach&nbsp;1800- 2500 zł.&nbsp;</p>
Co jeśli nam się nie spodoba?
<p>Nie projektuję dla siebie, lecz dla Ciebie. Proces projektowy wygląda tak a nie inaczej, aby możliwie jak najprecyzyjniej określić styl, charakter i plan ogrodu od samego początku. Dlatego tak ważne jest, aby cała rodzina wzięła w tym procesie czynny udział i porozumiała się ze sobą nawzajem oraz z projektantem. Przy dobrze działającej komunikacji między nami nie ma możliwości, aby projekt rozminął się z wyobrażeniami o nim.</p>

Projektujemy ogrody przy obiektach komercyjnych

Zagospodarowanie terenów przed hotelami, ośrodkami wypoczynkowymi. 

Tarasy i balkony

Jeśli posiadasz duży taras lub balkon, pomogę wyczarować na nim miejsce do wypoczynku i Twoją prywatną enklawę zieleni

Systemy nawadniania

Projektuję  systemy nawadniania w nowych oraz istniejących ogrodach.

Ogrody stylizowane

Kocham wszystkie ogrody. Moje ulubione to naturalne, japońskie, nowoczesne, angielskie, leśne, wiejskie, śródziemnomorskie. Kolejność przypadkowa. Rzuć mi wyzwanie i sprawdź, czy zaproponowana stylistyka Ci odpowiada. 

Nie wahaj się dłużej